MAGISTRALA KOLEJOWA MK-1

Magistrala Kolejowa nr 1 (MK 1)

Pierwszą stacją kolejową na  trasie Magistrali Kolejowej nr 1 jest Jeziorno, ale linia w zasadzie zaczyna swój bieg w okolicy Portu Wojennego w Jeziornie (1 BMW), gdzie znajdują się bocznice i dworzec towarowy Jeziorno-Port.

Jeziorno

Początek podróży Magistralą Kolejową nr 1 do leżącego na południu kraju portu Nowy Ab’Dorst. Jeziorno jest też punktem początkowym połączenia MK-1 z LK-14 biegnącą do Mesjano i Ajszaburga.

Bengazi

Jedna z głównych stacji MK 1. Bengazi (stolica Dżamahiriji Bengazijskiej) jest też stacją węzłową łączącą Magistralę Kolejową nr 1 z Linią Kolejową nr 11 i portem paliwowym w Topolnie.

Na zdjęciach pociąg szybkobieżny w oczekiwaniu na odjazd w kierunku Wolnogradu i Nowego Ab’Dorst, natomiast na dworzec wjeżdża akurat pociąg pasażerski z Topolna.

Na trasie do Wolnogradu są trzy mniejsze stacje kolejowe:
– Żółta Góra
– Zielony Krzyż
– Szimitsa

Żółta Góra

Krzyżuje się tutaj Magistrala Kolejowa z Linią Kolejową nr 11, miejscowość jest również węzłem drogowym gdzie drogi krajowe nr 13 i nr 19 łączą się z autostradą nr 1.

Zielony Krzyż

Piękne stare miasto, gdzie Magistrala Kolejowa nr 1 ma swoje odgałęzienie w postaci Linii Kolejowej nr 10 do Nowej Auttery.

Szimitsa

Malowniczo położona wśród lasów miejscowość, będąca węzłem kolejowym łączącym Magistralę Kolejową nr 1 z regionalną linią kolejową biegnącą przez Królisko i Kościelisko do hutniczego Żelaźna.

Wolnograd

Duży i nowoczesny dworzec kolejowy w Wolnogradzie skąd rozpoczyna bieg wiele pociągów pasażerskich do wszystkich regionów kraju. Jest główną stacją Magistrali Kolejowej nr 1 oraz stacją początkową dla Magistrali Kolejowej nr 2 (do Mesjano, przez Apfelbaumstadt, Garbowo i Górnicz) oraz Linii Kolejowej nr 12 (do Nowej Auttery).

Królikowo

Królikowo jest stacją węzłową łączącą Magistralę Kolejową nr 1 z regionalnymi liniami kolejowymi na Półwyspie Południowym.

Nowy Ab’Dorst

Główny Port Republiki Bialeńskiej posiada duży i nowoczesny dworzec kolejowy choć ze względu na charakter miejscowości odbywa się na nim głownie ruch towarowy. Jest to stacja gdzie swój początek ma zarówno Magistrala Kolejowa nr 1 (w kierunku na północ), jak również Linia Kolejowa nr 10 (łącząca port w Nowym Ab’dorst z portem w Nowej Autterze oraz ważnych dla gospodarki energetycznej republiki Prądnikiem) oraz regionalna sieć kolejowa na Półwyspie Południowym.

Koniec trasy Magistrali Kolejowej nr 1